Impotencja, a palenie

Czy każdy wie jak szkodliwe jest palenie papierosów?

Absolutnie każdy powinien mieć świadomość, że palenie papierosów jest strasznie szkodliwe dla naszego zdrowia. Mało jednak kto wie, że nałóg ten ma olbrzymi wpływ na seksualne życie. Wyniki wszelkich przeprowadzanych badań są niestety jednoznaczne. Palenie papierosów zwiększa ryzyko impotencji i to o ponad pięćdziesiąt procent. Palenie z całą pewnością jest jedną z głównych przyczyn impotencji u mężczyzn, a już szczególnie u młodych mężczyzn. Wśród mężczyzn starszych dużą rolę odrywają także wszelkie pozostałe czynniki. Są to skutki przyjmowanych leków, zachorowania na cukrzycę, nadciśnienie czy też lipidowe zaburzenia. Samo palenie dla młodych mężczyzn jest groźniejsze od powyższych jeśli chodzi o problemy z potencją. 

Ilu mężczyzn cierpi na impotencję?

Impotencja jest naprawdę problemem bardzo wielu mężczyzn. Można śmiało powiedzieć, że jest to już problem na początku dziennym. Szacuje się, że w wieku od 30 do 49 lat wśród mężczyzn, aż sto piętnaście tysięcy osób wzmaga się z problemem impotencji. Dodatkowo wśród tych mężczyzn to właśnie palenie było przyczyną rozpoczęcia się ich problemów. Mężczyźni powinni wziąć pod uwagę, że palenie papierosów znacznie nasila oraz bardzo przyśpiesza zaburzenia potencji, które już istnieją. W dalszej perspektywie mogą być przyczyną poważnych chorób układu krążenia, a następnie spowodują stałą już niestety impotencję.

Skutki palenia

Zostało przeprowadzonych masa badań, które w sposób jednoznaczny wskazuje, że nałóg nikotyna ma mocny związek z zaburzeniem erekcji. Same przyczyny związku tego nie są do końca znane jak i także wyjaśnione. Skutki palenia są jednak na pewno widoczne w krwionośnych naczyniach. Nie trzeba być lekarzem, aby wiedzieć, że osłabia to przepływ krwi bezpośrednio do członka. W związku z tym prowadzi to do impotencji. Za prawidłową erekcję członka w bardzo dużym stopniu jest odpowiedzialny właśnie sam układ krążenia bezpośrednio w obrębie członka. U osób palących z impotencją obserwuje się liczne nieprawidłowości. Występowanie tychże nieprawidłowości wiąże się z bardzo szkodliwym działaniem samej nikotyny jak i także innych związków, które są zawarte w tytoniowym dymie. U palaczy występuje dodatkowo także przedwczesny wytrysk. Wytwarzanie samego nasienia także jest zmniejszone. Oprócz samej ilości nasienia także palenie ma wpływ na jego jakość. Aktywność, żywotność oraz zdolność ruchu plemników także jest mocno obniżona. Każdy mężczyzna powinien zatem mieć świadomość na co naraża siebie oraz także jakby nie było jego partnerkę w momencie, gdy pali regularnie papierosy. Nie dość, że truje swój organizm i wszystkie osoby dookoła, to jeszcze dodatkowo naraża na liczne zaburzenia swoje seksualne życie, które dla mężczyzn i ogólnie dla par jest bardzo znaczące. Gdy w sferach tych zaczynają się problemy, to niestety może się to przełożyć na bezpośrednie problemy poza seksualne w związku danej pary. Nie powinniśmy zatem narażać tak wielu sfer, przez papierosy.

Więcej na http://viagra.edu.pl/kamagra.html